تعریف شغلی مشاوران املاک و مستغلات

تعریف شغلی مشاوران املاک و مستغلات

در تعریف شغلی مشاوران املاک و مستغلات می توان گفت :

مشاور املاک و مستغلات نقش منحصر به فردی در روند خرید یا فروش ملک دارد و در واقع  کسی است که به مشتریانی که به دنبال خرید، فروش یا سرمایه گذاری در ملک هستند، مشاوره تخصصی سرمایه گذاری و مالی می دهد.

آنها در طول فرآیند خرید و فروش ملک با افرادی که قصد خرید و فروش هر نوع ملکی را دارند همکاری نزدیک دارند.

برخلاف یک نماینده سنتی املاک و مستغلات ، انتخاب مشاوران املاک برای مشتریان کاملا اختیاری است.

با این حال ، شما می توانید خدمات با ارزش افزوده از جمله مدیریت دارایی ، تحلیل بازار / مدل سازی و مدیریت اجاره را به مشتریان ارائه دهید.

مشتریان شما ممکن است از سرمایه گذاران فردی یا صاحبان مشاغل گرفته تا وام دهندگان مالی و واسطه های شخص ثالث باشد.

مسئولیت اصلی مشاور املاک و مستغلات ارائه کمک به مشتریان در طی فرآیند خرید یا فروش است تا بتواند در رسیدن به اهداف خود به آنها کمک کند.

امروزه این کمک به واسطه استفاده از نرم افزار های حرفه ای مشاور املاک مثل نرم افزار املاک پلاک می تواند شامل تجزیه و تحلیل در مورد روند فعلی صنعت و سرمایه گذاری های احتمالی ، از جمله اوراق بهادار مالی متنوع باشد.

هرگاه مشتری به یک ملک علاقه مند باشد ، مشاور می تواند وضعیت فعلی و مقایسه هایی را توتوسط نرم افزار املاک در اصفهان   ارزیابی کند تا ارزش آن را تعیین کند.

 

آموزش لازم مشاوران املاک و مستغلات

بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک ، الزامات آموزشی مشخصی وجود ندارد ، زیرا می توانید به عنوان یک مشاور مستقل یا برای آژانس کار کنید.

افراد زیادی در این زمینه مجوز املاک و مستغلات خود را دریافت می کنند..

 

مهارت های مورد نیاز

مشاوران املاک و مستغلات باید به منظور ارزیابی مؤثر خواص و تعیین پتانسیل آنها برای مشتری ، از توانایی های تحلیلی عالی برخوردار باشند.

در کنار توانایی های تحلیلی عالی ، برای مدیریت کلیه جنبه های توافق نامه مشاوره ، به جزئیات نیز نیاز دارید.

به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات ، شما همچنین باید مهارت های بین فردی مؤثر داشته باشید ، زیرا در یک نقش مشتری محور فعالیت خواهید کرد.

مشاغل مرتبط

اگر می خواهید مشاور املاک باشید ، ممکن است مشاغل جایگزین را در املاک و مستغلات یا بیمه در نظر بگیرید.

مشاغل جایگزین می تواند شامل یک ارزیابی کننده املاک و مستغلات ، نماینده فروش بیمه یا مدیر انجمن مالی باشد.

 

نقش مشاور املاک

مسئولیت های اولیه یک مشاور املاک کمک به مشتریان خود در فرآیند خرید یا فروش است تا به آنها در رسیدن به اهداف فردی شان در مورد ملک کمک کند.

در اولین جلسه با مشتری، مشاور املاک احتمالاً با آنها در مورد اهداف آنها صحبت خواهد کرد. پس از تعیین اهداف، مشاور می تواند شروع به انجام تحقیقات مناسب برای کمک به مشتری در دستیابی به آن اهداف به موقع و مقرون به صرفه کند.

در نهایت، وظیفه آنها این است که یک نظر کارشناسی بی طرفانه در مورد اینکه آیا سرمایه گذاری یا معامله املاک و مستغلات مورد نظر تصمیم مالی درستی است یا خیر بدهد.

به عنوان مثال، اگر یک مالک ملک بخواهد یک ساختمان  30 واحدی در زمینی که مالک آن است بسازد ، مشاور توسعه املاک و مستغلات تحقیقاتی را انجام می دهد و هر گونه گزارش مربوطه را در مورد یافته های خود همراه با بینش حرفه ای خود به مالک ارائه می دهد.

این تحقیقات ممکن است شامل بازدیدهای مبتنی بر سایت ، جلسات با متخصصان محلی املاک، برنامه ریزان شهری، یا جلسات با مقامات جامعه باشد.

یا مثلاً یک خریدار احتمالی خانه وجود دارد، یک مشاور املاک به سادگی به مشتری کمک می کند براساس بودجه مشتری خانه ای را بخرد که به آن نیاز دارد.

یک مشاور املاک از خریدار در مورد اهداف و انگیزه های او می پرسد تا به آنها کمک کند ملکی را انتخاب کنند که متناسب با نیازهای آنها باشد.

هنگامی که ملک موردنظر انتخاب می شود، مشاور به مشتری کمک می کند تا بررسی کند که آیا خرید خانه با توجه به ثبات مالی و ریسک گریزی یک تصمیم مالی درست است یا خیر.

نقش مشاور این است که تا آنجا که ممکن است جزئیات بیشتری را که مشتری برای تصمیم گیری نیاز دارد، ارائه دهد تا بعداً مشکلات کمتری رخ دهد.

شرکت پژواک سپاهان ارائه دهنده بهترین نرم افزار املاک ، و سایر نرم افزارهای حسابداری مثل نرم افزار حسابداری پرنس ، و نرم افزار رستورانی زعفران

Rate this post

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.

Call Now Button

جهت درخواست مشاوره و دریافت بن تخفیف

نام و شماره موبایل خود را ارسال نمایید.

تخفیف