صندوق فروشگاهی pos

صندوق فروشگاهی pos در مقابل حساب و کتاب سنتی

تعریف رسمی از اصطلاح ” صندوق فروشگاهی pos ” یک ماشین کسب و کار که معمولا دارای یک کشو پول است یا اتصال به دستگاه کارتخوان است ،که میزان ….

اکثر مشاغل خرده فروشی پر رونق معاملات زیادی را روزانه انجام می دهند ، گاهی اوقات تا هزاران. برای اداره این نوع حجم از معاملات ، مشاغل باید بخش حساب و کتاب خود هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری تجهیز کنند تا کارها بدون مشکل انجام شود.

 

صندوق پول چیست؟

تعریف رسمی از اصطلاح ” صندوق فروشگاهی pos ” یک ماشین کسب و کار که معمولا دارای یک کشو پول است یا اتصال به دستگاه کارتخوان است ،که میزان فروش و دریافتی پول چه قدر است.

یک صندوق ثبت معاملاتی را که در فروشگاه شما رخ می دهد و سابقه ورود و خروج پول را ثبت می کند . همچنین می تواند مالیات را محاسبه و اضافه کند ، رسید تولید کند و پیگیری اساسی فروش را ارائه دهد. بسیاری از فروشگاه های بزرگ مواد غذایی و فروشگاه های بزرگ از صندوق های پول نقد استفاده می کنند.

 

سیستم POS چیست؟

صندوق فروشگاهی pos مربوط به مکانی است که که کالایی خریداری شده است ثبت می شود سیستم های نقطه فروش مکانیزمی هستند که خرده فروشان و مشتریان می توانند خرید و فروش را با آنها انجام دهند.

اساساً ، POS صندوق پولی است که شما می توانید از آن برای مدیریت معاملات نقدی و انجام هر کاری مربوط به حسابداری تجارتتان لازم است استفاده کنید ، به علاوه می توانید گزارش دقیقی از POS که مربوط به آن معاملات را بدست آورید . POS معمولاً دارای یک رابط صفحه لمسی است که کارمندان از آن برای مدیریت خرید استفاده می کنند.

POS ممکن است از چند مولفه تشکیل شده باشد:

دستگاه صفحه لمسی
اسکنر کارت
تراشه خوان
اسکنر بارکد
کامپیوتر
سرور (ابر)

 

ویژگی های سیستم POS

“نقطه فروش” از نظر خرده فروشی روندی است که مشتری برای پرداخت طی میکند . صندوق پول POS یک رایانه ای است که فروش را در یک مکان خرده فروشی آغاز می کند ، پرداخت ها را پردازش می کند و تمام داده های فروش ، موجودی و مشتری شما را در یک سیستم ردیابی می کند. همچنین بهترین سیستم های POS دارای ویژگی های مدیریت و بازاریابی کارکنان شما هستند.

 

پردازش پرداخت در سیستم های POS

مانند صندوق های پول نقد ، سیستم های POS می توانند پول نقد را بپذیرند و پرداخت های با چک را نیز انجام دهند. و برخلاف صندوق های پول نقد ، سیستم های POS معمولاً پردازش پرداخت کارت اعتباری را دارند. اتصال کلیه پردازش های پرداختی شما در یک سیستم امکان گزارش دقیق تری از فروش را فراهم می کند و به شما کمک می کند تا از خطای انسانی هنگام پرداخت جلوگیری کنید.

 

پیگیری و گزارش فروش در سیستم های POS

سیستم های POS می توانند گزارشات مربوط به ده ها نقطه داده را اجرا کنند. به عنوان مثال می تواند گزارش های فروش را در هر بازه زمانی به شما ارائه دهد و جزئیات فروش شما را بر اساس طبقه بندی محصول ، نوع پرداخت ، نوع مشتری و کارمند ارائه دهد.
صندوق فروشگاهی در اصفهان شرکت پژواک سپاهان حتی شامل داشبورد گزارشگری است که می توانید برای نمایش معیارهای کلیدیتان در یک نگاه ، آن را سفارشی کنید.
همچنین می توانید از نرم افزار حسابداری پرنس به معیارهای اصلی مانند فروش ناخالص ، تعداد فروش و بازپرداخت دسترسی داشته باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Button

جهت درخواست مشاوره و دریافت بن تخفیف

نام و شماره موبایل خود را ارسال نمایید.

تخفیف