فروش فیش پرینتر در اصفهان چاپگر حرارتی لیبل پرینتر در اصفهان چاپگر حرارتی در اصفهان

فروش فیش پرینتر در اصفهان و چاپگر حرارتی و لیبل پرینتر  در شرکت پژواک سپاهان بخش سخت افزار

چاپگرهای حرارتی (فیش پرینتر ) در مقابل چاپگرهای جوهر افشان

تمامی مشاغل در سراسر جهان برای چاپ انواع اقلام از جمله قرارداد ، رسید ، برچسب های مدیریت دارایی و موارد دیگر ، هر روز به چاپگرها تکیه می کنند.

ضروری است که مشاغل چاپگر مناسب را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنند. به عنوان مثال ، یک چاپگر جوهر افشان ممکن است عکسهایی با کیفیت بالا چاپ کند اما از قابلیت چاپ سریع و آسان بارکد برخوردار نیست.

در این مقاله چاپگرهای جوهر افشان و حرارتی فیش پرینتر ها ، رایج ترین نوع چاپگرهای موجود در حال حاضر ، با اطلاعاتی در مورد جوانب مثبت و منفی هر یک ، برنامه های معمول و منابع برای انتخاب چاپگر بعدی  بررسی می شود.

فروش فیش پرینتر در اصفهان و لیبل پرینتر در اصفهان  و چاپگر حرارتی در اصفهان


فروش فیش پرینتر حرارتی در اصفهان

چاپگر جوهر افشان چیست؟

چاپگرهای جوهر افشان ، همانطور که از نام آن پیداست ، از جوهر برای چاپ متن ، گرافیک و تصاویر روی انواع مختلف کاغذ استفاده می کنند. این چاپگرها بیشتر در خانه ها و دفاتر کوچک وجود دارد ، اگرچه بسیاری از شرکت های چاپی تجاری از چاپگرهای جوهر افشان برای تولید بروشورها ، کاتالوگ ها و سایر قطعات با کیفیت بالا استفاده می کنند.


چاپگرهای جوهر افشان چگونه کار می کنند؟

چاپگرهای جوهر افشان هزاران قطره جوهر را بر روی یک کاغذ می پاشند ، به این ترتیب رنگ ها برای تشکیل یک تصویر یا متن ترکیب می شوند. رنگ ها و اندازه های این قطرات را می توان تغییر داد و تصاویر واضح و واقعی ایجاد کرد.

کاربران می توانند برای ارزیابی وضوح چاپگر به نقاط رنگ شده در هر اینچ (DPI) نگاه کنند. اندازه گیری DPI به کاربران می گوید که چند قطره ریز می تواند در امتداد یک اینچ صفحه قرار گیرد DPI بالاتر به این معنی است که چاپگر نقاط منفرد متراکم تر و یک تصویر واضح تر ایجاد می کند.


مزایای چاپگر جوهر افشان چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است یک شرکت چاپگر جوهر افشان را انتخاب کند. در اینجا برخی از مزایا و مزایای معمول انتخاب جوهر افشان وجود دارد:

هزینه: چاپگرها ، کارتریج ها و لوازم جوهر افشان در دسترس هستند – و بنابراین ارزان تر – از نمونه های حرارتی خود.

کیفیت تصویر: حتی چاپگرهای جوهر افشان سطح پایین نیز می توانند تصاویر تقریباً با کیفیت عکس تولید کنند.


معایب چاپگر جوهر افشان چیست؟

چاپگرهای جوهر افشان بدون اشکال و معایب نیستند. چندتایی این جاست:

دوام تصویر: تصاویر مبتنی بر جوهر در معرض رطوبت ، نور خورشید ، رطوبت و استفاده معمول ممکن است کم رنگ و محو و بی کیفیت شود

قطعات متحرک: چاپگرهای جوهر افشان معمولاً از قطعات متحرک بیشتر از چاپگرهای حرارتی استفاده می کنند و احتمال خرابی هایی را که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند افزایش می دهد.

قابلیت اطمینان: برچسب ها ، علائم ، و سایر مواد چاپی ممکن است برای استفاده طولانی مدت قابل اعتماد نباشند.


فروش فیش پرینتر در اصفهان

چاپگر حرارتی ( فیش پرینتر ) چیست؟

بر خلاف چاپگرهای جوهر افشان ، چاپگرهای حرارتی و فروش فیش پرینتر در اصفهان  (لیبل پرینتر و چاپگر حرارتی در اصفهان ) جوهر مایع را از طریق نازل برای تولید تصاویر نمی پاشند. بلکه چاپگرهای حرارتی از عناصر گرمایشی بسیار کمی برای فعال سازی یا انتقال رنگدانه ها استفاده می کنند.

پرینترهای حرارتی معمولاً برای ایجاد برچسب ، علائم ایمنی ، نشانگرهای راه یابی ، بارکد ، فیش های فروشگاه ها و رستوران ها ،برچسب حمل و نقل و سایر مواردی که که سرعت مد نظر است مورد استفاده قرار میگیرند


چاپگرهای حرارتی (فیش پرینترها  ) چگونه کار می کنند؟

چاپگرهای حرارتی و فروش فیش پرینتر در اصفهان  دو دسته مشخص دارند: چاپگرهای حرارتی مستقیم و چاپگرهای انتقال حرارت. در اینجا خلاصه ای از نحوه کار هر یک آورده شده است:

چاپگرهای حرارتی مستقیم از کاغذهای شیمیایی استفاده می کنند که هنگام گرم شدن توسط هد چاپ حرارتی تیره می شوند. چاپگرهای حرارتی مستقیم از لوازم جوهر ، تونر یا جوهر جداگانه استفاده نمی کنند. پرینترهای حرارتی مستقیم معمولاً برای چاپ مواردی مانند رسیدها استفاده می شوند.

پرینترهای انتقال حرارتی از هد چاپ حرارتی برای انتقال جوهر جامد از روبان به قسمت برچسب (معمولاً از وینیل ، پلی استر ، نایلون یا سایر مواد ضخیم تر) برای تولید چاپ دائمی استفاده می کنند.

روبان معمولاً از موم ، رزین یا ترکیبی از این دو ساخته می شود و با حرارت و فشار به سطح منبع برچسب متصل می شود.


مزایای چاپگر حرارتی چیست؟

دلایل مختلفی برای در نظر گرفتن چاپگر حرارتی برای تأسیسات شما وجود دارد. در اینجا چند مزیت سرمایه گذاری در چاپگر حرارتی آورده شده است:

با دوام: برچسب ها و علائم ایجاد شده با چاپگرهای حرارتی ماندگاری بیشتری دارند و در برابر شرایط آب و هوایی نسبت به آنچه با جوهر چاپ می شوند ، مقاومت می کنند.

همه کاره:  چاپگرهای انتقال حرارتی می توانند اسناد ، برچسب ها و علائمی را که نیازهای مختلف را برآورده می کنند ، از جمله برچسب های با دوام ، علامت گذاری بر اساس متن و گرافیک و برچسب هایی که برای شرایط شدید مانند سردخانه چاپ می شوند ، چاپ کنند.

تعمیر و نگهداری کمتر: با استفاده از قطعات متحرک کمتر ، چاپگرهای حرارتی بیشتر دوام می آورند ، نگهداری آنها آسان تر است و با اطمینان بیشتری نسبت به چاپگرهای جوهر افشان کار می کنند.


معایب چاپگر حرارتی چیست؟

با وجود همه خوبی هایی که با استفاده از چاپگرهای حرارتی همراه است ، آنها بدون نقص و اشکال نیستند. در اینجا چند معایب برای چاپگرهای حرارتی می توان برشمرد .

هزینه: مواد ویژه ای که در فرآیند چاپ حرارتی استفاده می شود به طور قابل توجهی گران تر از نمونه های جوهر افشان هستند. حتی ابتدایی ترین چاپگر حرارتی ممکن است هزینه بالایی داشته باشد.

انتخاب رنگ: چاپگرهای حرارتی رنگ کمتری چاپ می کنند و گرمای زیاد باعث محدود شدن انتخاب موم و رزین می شود. هر دو عامل گزینه های رنگ و برنامه را محدود می کنند. به همین دلایل ، کاربران نمی توانند عکس های با کیفیت بالا را با چاپگرهای حرارتی چاپ کنند

علیرغم این معایب ، محصولات گرافیکی سرویس برچسب سفارشی ارائه می دهند که به کارفرمایان اجازه می دهد برچسب های منحصر به فرد تا چهار رنگ را طراحی کنند.


چگونه باید چاپگر مورد نظر را انتخاب کنیم؟

با وجود انتخاب های زیاد چاپگر  و فروش فیش پرینتر در اصفهان یا لیبل پرینتر و چاپگر حرارتی در اصفهان و استانداردهای برچسب ، می توان دانست که چه زمانی یک نوع چاپگر از نوع دیگر مناسب تر است دشوار است.


استفاده از چاپگر جوهر افشان برای:

چاپ اداری: از چاپگر جوهر افشان برای کارهای اصلی چاپ دفتر ، مانند قرارداد ، دفترچه راهنما و ایمیل استفاده کنید.

عکس ها: چاپگرهای حرارتی نمی توانند عکس های با کیفیت بالا چاپ کنند ، چاپگرهای جوهر افشان را به یک راه حل ایده آل تبدیل می کند.

علائم موقت: اعلان ها ، اطلاعیه ها و یادآوری های کوتاه مدت را که برای استفاده کوتاه مدت طراحی شده اند چاپ کنید (مانند تابلویی که به کارگران اطلاع می دهد جلسه در اتاق ها جابجا شده است)

استفاده از چاپگر انتقال حرارتی ( فروش فیش پرینتر در اصفهان  ) برای :

علائم و برچسب های با دوام: چاپگرهای انتقال حرارتی می توانند علائم و برچسب هایی را چاپ کنند که در محیط های سخت مقاومت داشته باشند و از جمل رسید پول علائم دریایی ، علائم ایمنی و غیره.

 

 

Rate this post

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.

Call Now Button

جهت درخواست مشاوره و دریافت بن تخفیف

نام و شماره موبایل خود را ارسال نمایید.

تخفیف