صندوق فروشگاهی استارباکس معروف ترین کافی شاپ جهان

استارباکس معروف ترین کافی شاپ جهان از چه صندوق فروشگاهی و سیستم حسابداری استفاده می کند؟

استارباکس از جمله برندهای بسیار بزرگ در حوزه کافی شاپ های زنجیره ای و تولید قهوه در سراسر جهان می باشد.

در دنیای مدرن امروزی به دنبال این هستیم که راز موفقیت رقبا و شرکایمان را کشف کنیم تا از تجربیاتشان استفاده کنیم .
تمامی شرکت های پرقدرت صنعت رستوران داری دستورالعملی دارند که باعث شده نسبت به قبل موفق تر شوند.

یکی از دلایل اصلی موفقیت سرمایه گذاری در سیستم های حسابداری فروشگاهی  رستورانی است که باعث رشد  صعودی سود می شود.
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رستوران‌های زنجیره‌ای پیشگام از کدام سیستم‌های صندوق فروشگاهی برای حفظ و حتی تغییر عملکرد خود استفاده می‌کنند؟

اجازه دهید برای شما کمی بیان کنیم در مورد اینکه بهترین فروشگاه های زنجیره ای از چه صندوق فروشگاهی و نمونه هایی از نرم افزارهای حسابداری مثل نرم افزار حسابداری پرنس و نرم افزار رستورانی زعفران  برای رشد و توسعه مشاغل خود استفاده می کنند.

 

از چه اوکی پوز استفاده می کند؟

 

در مورد Square شنیده اید؟ یک سیستم POS بسیار مشهور است. در گذشته، Starbucks قرار داد شراکت با آن داشت. در واقع، می‌توانید دلیل بیاورید که استارباکس مسئول افزایش کافئین به Square بود، این رشد برای ایجاد چنین سر و صدایی در بازار POS لازم بود.
متأسفانه، این وابستگی به Square دوام نیاورد. این دو شرکت در سال 2014 از هم جدا شدند و استارباکس تصمیم گرفت در خدمات شرکت Oracle سرمایه گذاری کند – این شرکت یک سلاح بزرگ در صنعت ارائه دهنده POS بود.
و هر دو به آن نیاز داشتند. Starbucks به یک سیستم POS سنگین نیاز داشت که ظرفیت رشد با آنها را داشت و این دقیقاً همان کاری است که Simphony شرکت اوراکل انجام داده است.

اوراکل سیمفونی (Oracle Simphony) چیست؟

سیستم POS اوراکل چیزی فراتر از یک وسیله برای مشتریان جهت پرداخت هزینه ی قهوه شان است. این سیستم یک مرکز گردآوری داده است که تمام اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن تصمیمات تجاری هوشمند را در اختیار استارباکس قرار می دهد.

اوراکل به استارباکس اجازه می دهد تا از داده¬های مشتریان خود بیشترین بهره را ببرد، چه تشخیص نیاز به یک فروشگاه جدید باشد و چه ارسال پیشنهادات متناسب با مشتریان بر اساس عادات خرید آنها مدنظر باشد.
اما ما اصول اولیه را فراموش می کنیم -که اوراکل تنها یک سیستم POS است که استفاده از آن آسان است. به باریستاها این امکان را می¬دهد تا به سرعت سفارشات قهوه را با عملکرد منوی بصری خود پردازش کنند، و به مدیران فروشگاه در انجام عملیات پشتیبان کمک می کند – خواه مدیریت چرخش مدنظر باشد یا ارزیابی موجودی و زیان.

 

یکپارچگی با  موبایل

 

آیا می‌دانستید که استارباکس برای اینکه به اولین شرکتی تبدیل شود که ابزار پرداخت از طریق موبایل را به مشتریان خود ارائه می‌دهد، شرکت های اپل و سامسونگ را شکست داد؟
درست است. استارباکس با انتشار اپلیکیشن خود در سال 2011، اولین شرکتی بود که به مشتریان خود امکان پرداخت از طریق تلفن همراه شان را داد. قطعاً، این فناوری پیچیده NFC (ارتباطات میدان نزدیک) که امروزه استفاده می کنیم، وجود نداشت.

اما مجازی سازی کارت های هدیه با تبدیلشان به بارکدهای منحصر به فرد به این معناست که سیستم POS استارباکس می تواند حساب های مشتریان را اسکن و بررسی کرده و هزینه سفارششان را کم کند.
هشت سال به جلو بروید و اپلیکیشن یا برنامه ی Starbucks به چیزی بیش از مکانی برای پرداخت و ثبت جوایز تبدیل شده است. این مرکز مکانی است که مردم می توانند قهوه خود را از قبل سفارش دهند و هزینه آن را پرداخت کنند. همچنین راهی دیگر برای جمع‌آوری داده‌های ارزشمند در خصوص عادت‌های خرید، یکپارچگی با سیستم POS در فروشگاه Starbucks جهت نگه داشتن آمار فروش و موجودی در یک مکان است.
شکی نیست که سیستم POS استارباکس در خط مقدم فناوری مدرن خرده فروشی قرار دارد. با ارائه ابزاری برای پردازش تراکنش ها، مدیریت روابط با مشتری و بهبود عملیات تجاری، جای تعجب نیست که Starbucks در صدر بازی های زنجیره ای قهوه قرار می¬گیرد.

مجموعه POS استارباکس برای چه کسی مناسب است؟

کسب و کارهایی که هدفشان توسعه است. سیستم POS اوراکل با تجزیه و تحلیل داده های مشتریان و مشخص کردن مناطق فرصت، رشد استارباکس را هدایت می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

جهت درخواست مشاوره و دریافت بن تخفیف

نام و شماره موبایل خود را ارسال نمایید.

تخفیف